KONST / Litografier / Färglitografi 15967147
nr 1596 7147
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Båtar. Signerad, numrerad 66/310. Färglitografi, bildmått: 53x34 cm, yttermått inklusive ram: 71x58 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 februari 2024
kl 19:02:49
5/2 12:43:40
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman